Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu z atrapą broni zatrzymany

Data publikacji 28.01.2008

Kominiarkę i atrapę golcka znaleźli policjanci z mieszkaniu 19-letniego mieszkańca Choszczna. Mężczyzna kilkanaście godzin wcześniej napadł na sklep spożywczy w tej miejscowości. Grożąc ekspedientce zabrał 300 zł i papierosy. Teraz odpowie za rozbój.

Do jednego ze sklepów w Choszcznie wszedł zamaskowany mężczyzna. Ubrany w ciemną kurtkę i kominiarkę mężczyzna skierował lufę trzymanego w ręku pistoletu w stronę sprzedawczyni. Grożąc jej pozbawieniem życia zażądał wydania pieniędzy. Przestraszona kobieta nie była w stanie wykonać żadnego ruchu. Napastnik podszedł do niej, odepchnął ją i zabrał całą zawartość kasy tj. około 300 zł. Oprócz pieniędzy sprawca zabrał kilkanaście paczek papierosów różnych marek, po czym wybiegł ze sklepu.
Ponieważ zdenerwowana sprzedawczyni nie potrafiła wybrać numeru w telefonie o pomoc zwróciła się do pracowników pobliskiego lokalu gastronomicznego i to oni zawiadomili policję.

Policjanci natychmiast zaczęli szukać sprawcy napadu. Podejrzewali, że może to być 19-letni mieszkaniec Choszczna Adam M. Kryminalni ustalili adres zamieszkania mężczyzny. Weszli do domu i zatrzymali go. Odnaleźli zarówno kominiarkę jak i atrapę pistoletu glock, którymi posłużył się sprawca podczas napadu.
Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.
Powrót na górę strony