Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch sprawców kradzieży rozbójniczej i przetrzymywania ze szczególnym udręczeniem trafiło do aresztu

Data publikacji 27.04.2017

23 kwietnia funkcjonariusze Komisariatu Policji w Krzeszowicach zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o to że ze szczególnym udręczeniem pozbawili wolności 27 - letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, a także dokonali kradzieży rozbójniczej na jego szkodę. Sprawcy zostali aresztowani.

W niedzielę 23 kwietnia br. ok. godz. 12 do Komisariatu Policji w Krzeszowicach zgłosił się 27-letni mieszkaniec powiatu z obrażeniami głowy. Mężczyzna zawiadomił policjantów, że od godzin nocnych poprzedniego dnia był siłą przetrzymywany w domu mieszkalnym na terenie gminy przez dwóch mężczyzn. Sprawcy, w celu uniemożliwienia mu opuszczenia budynku jednorodzinnego stosowali wobec niego przemoc.

Przez wiele godzin znęcali się nad pokrzywdzonym bijąc go, kopiąc oraz zadając ciosy, w wyniku czego mężczyzna doznał poważnych obrażeń twarzoczaszki. Poza tym, ukradli mężczyźnie kartę bankomatową oraz telefon, a następnie pobili poszkodowanego. 27-latkowi udało się uciec z domu, w którym był przetrzymywany, wykorzystując chwilę nieuwagi nietrzeźwych oprawców. Mężczyzna od razu udał się do Komisariatu Policji w Krzeszowicach, aby złożyć zawiadomienie o przestępstwie.

Do komisariatu wezwano karetkę pogotowia, którą pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Policjanci, po rozpytaniu pokrzywdzonego, bezzwłocznie udali się pod wskazany przez niego adres, celem zatrzymania sprawców przestępstwa. Funkcjoanriuszew domu zatrzymali dwóch nietrzeźwych oprawców.

Zatrzymani to 35-letni i 31-letni mieszkańcy gminy Krzeszowice. Prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków – Krowodrza przedstawił im 2 zarzuty - pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem (co podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3) oraz kradzieży rozbójniczej (co podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10).

Na wniosek policji i prokuratury w prowadzonym śledztwie, Sąd Rejonowy dla Krakowa – Krowodrzy zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

(KWP w Krakowie / ig)

Opis filmu: Dwóch sprawców kradzieży rozbójniczej i przetrzymywania ze szczególnym udręczeniem trafiło do aresztu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.61 MB)

Powrót na górę strony