Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi pomagają

Data publikacji 27.04.2017

Dzielnicowy nazywany jest policjantem pierwszego kontaktu. To mundurowy, który w szczególnej mierze powinien budzić zaufanie obywateli i pomagać im w rozwiązywaniu różnych spraw. Taką postawę wykazuje dzielnicowy z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej sierż.szt. Dawid Manowski. Gdy do policjanta zwrócili się mieszkańcy osiedla Grunwaldzkiego z prośbą o pomoc i rozwiązanie trwającego od kilku miesięcy problemu zakłócania spokoju, dzielnicowy natychmiast zareagował. Również policjanci z Bielan: asp. szt. Michał Wojtasik i sierż. szt. Marcin Zieliński udzielili pomocy kobiecie, która przewróciła się i doznała poważnych obrażeń głowy. Policjanci natychmiast zareagowali i udzielili jej pomocy przedmedycznej. Kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy

Policjanci z bielańskiej komendy w ramach prowadzonych działań kontrolowali parkingi. Na jednym z niestrzeżonych parkingów przy ulicy Kochanowskiego zauważyli leżącą na chodniku kobietę z poważnymi obrażeniami głowy. Dzielnicowi natychmiast zareagowali i udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej, jedocześnie wzywając karetkę pogotowia. Ustalili również, że kobieta potknęła się i niefortunnie upadła.

Funkcjonariusze przekazali poszkodowaną przybyłej na miejsce załodze pogotowia ratunkowego.

Podjęta przez policjantów interwencja być może uratowała kobiecie życie.

***

Mieszkańcy zwrócili się do dzielnicowego z prośbą o interwencję wobec osób, które nieustannie zakłócały spokój w bloku. Okazało się, że w jednym z wynajmowanych mieszkań od kilku miesięcy funkcjonuje nielegalna agencja towarzyska. Kobiety, które wynajmowały mieszkanie i ich nietrzeźwi klienci, szczególnie nocą, zakłócali spokój domowników nieustannymi awanturami, które z mieszkania przenosiły się na klatkę schodową. Upór i konsekwentne działanie dzielnicowego doprowadziły do likwidacji nielegalnej „domówki”.

Mieszkańcy osiedla Grunwaldzkiego na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusza Matusiaka, złożyli podziękowania dla sierż.szt. Dawida Manowskiego za skuteczną interwencję i pomoc w rozwiązaniu ich problemu.

(KSP, KWP w Katowicach / ig)

Powrót na górę strony