Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 20 zarzutów i areszt za oszustwa internetowe

Data publikacji 28.04.2017

Żagańscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg oszustw internetowych. Zatrzymany 27-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu prowadzą sprawę dotyczącą szeregu oszustw dokonanych za pośrednictwem portalów internetowych. W czasie prowadzonych działań w tej sprawie policjanci zebrali niezbite dowody, które pozwoliły na zatrzymanie 27-letniego mieszkańca gminy Iłowa.

Młody mężczyzna jest podejrzany o dokonywanie oszustw za pośrednictwem portali internetowych w 2016 roku. Łącznie mężczyzna usłyszał 21 zarzutów - 20 za oszustwa przy sprzedaży pojazdów oraz 1 za wyłudzenie kredytu. Straty związane z przestępczą działalnością zatrzymanego mężczyzny to ponad 20 tys. zł.

Mechanizm popełniania tych przestępstw polegał na zamieszczaniu za pośrednictwem portali internetowych ogłoszeń związanych ze sprzedażą pojazdów - samochodów osobowych, motocykli, lawet i quadów. Mężczyzna nie mając zamiaru wywiązać się z transakcji sprzedaży, pobierał zaliczkę, którą pokrzywdzeni wpłacali na podane konto. Podejrzany do prowadzenia działalności przestępczej założył kilka kont bankowych na inne osoby, tzw. słupy.

Po przedstawieniu podejrzanemu 21 zarzutów popełnienia przestępstw, Prokurator Rejonowy w Żaganiu złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. We wtorek tj. 25 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Żaganiu aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

Ze zgromadzonych przez policjantów materiałów dowodowych, m.in.  rachunków bankowych wynika, że pokrzywdzonych może być więcej. Aresztowanemu mężczyźnie grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony