Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 51- latkowi, który próbował popełnić samobójstwo

Data publikacji 28.04.2017

Szybka i zdecydowana reakcja olsztyńskich policjantów zapobiegła tragedii. 51- letni mieszkaniec miasta po kłótni z konkubiną chciał popełnić samobójstwo. Zabrał linę i wyszedł z domu. Funkcjonariusze znaleźli go w ostatnim momencie. Zdjęli mu pętlę z szyi, obezwładnili go i przekazali ratownikom medycznym.

W minioną środę, 26.04.br., do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zadzwoniła zaniepokojona kobieta informując, że jej konkubent podczas kłótni wyszedł z domu zabierając ze sobą sznur i oświadczając partnerce, że odbierze sobie życie.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze ustalili jak ubrany był mężczyzna i w którym kierunku poszedł. Ruszyli za jego śladem. Kilkaset metrów dalej zauważyli osobę stojącą na pniu drzewa, z założoną na szyi pętlą.

St. sierż. Maciej Szmit i post. Paulina Sienkiewicz nie czekali ani chwili. Podbiegli do mężczyzny, ściągnęli mu z szyi linę i obezwładnili go. Wezwali również na miejsce karetkę pogotowia, załodze której przekazali 51-latka. W trakcie oczekiwania na przyjazd ratowników udzielili niedoszłemu samobójcy niezbędnej pomocy i wsparcia psychicznego.

Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie zapobiegła tragedii.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony