Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-letni chłopcy okradali TiRy

Data publikacji 28.01.2008

W ręce tomaszowskich policjantów wpadło wczoraj trzech 15-latków, którzy na parkingu włamali się do tira i skradli radio CB. Jak się okazało młodzi złodzieje na koncie mają nie jedną, a kilka kradzieży i włamań do samochodów ciężarowych. Teraz zajmie się nimi sąd rodzinny.

O włamaniu do samochodu marki DAF Policję powiadomił właściciel parkingu w Hrebennem, na którym samochód został zaparkowany. Jego kierowca - obywatel Ukrainy pozostawił go a, sam pojechał do domu. Jak się okazało złodzieje wybili szybę w kabinie, skąd skradli radio CB wraz z anteną.


Policjanci potrzebowali zaledwie kilku godzin na ustalenie sprawców kradzieży z włamaniem. Jak się okazało są nimi trzej mieszkańcy gm. Lubycza Królewska. Wszyscy to chłopcy w wieku 15 lat. W trakcie przeszukania domu, w którym mieszka jeden z nich, funkcjonariusze znaleźli 2 radia CB, 7 anten i 3 ładowarki samochodowe. U drugiego z nich znaleziono natomiast butlę turystyczną z palnikiem. Policjanci ustalili też, że na tym samym parkingu ci sami sprawcy włamali się nie do jednego, lecz do kilku TIR-ów. Ich łupem padł także telewizor i pieniądze polskie oraz ukraińskie.
Nieletnimi złodziejami zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich, który postanowi o ich dalszym losie.

Powrót na górę strony