Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyżurny pomógł uratować dziecko

Data publikacji 02.05.2017

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim zadzwonił mężczyzna prosząc o pomoc dla trzyletniego dziecka. Chłopiec stracił przytomność i nie oddychał. Pomocnik dyżurnego asp. Jacek Izdebski instruował mężczyznę, w jaki sposób postępować, aby przywrócić mu funkcje życiowe. Po reanimacji prowadzonej przez mężczyznę, trzylatek zaczął oddychać i odzyskał przytomność.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 20. Pomocnik dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim, asp. Jacek Izdebski, odebrał dramatyczny telefon od mężczyzny. Trzyletni chłopiec stracił przytomność i nie oddychał.

Pomocnik dyżurny powiadomił dyspozytora pogotowia ratunkowego, a następnie instruował mężczyznę, w jaki sposób postępować, aby przywrócić dziecku funkcje życiowe. Dzwoniący mężczyzna wykonywał wszystkie polecenia pomocnika dyżurnego, dotyczące sposobu reanimacji dziecka.

Profesjonalne dyspozycje funkcjonariusza spowodowały, że dziecko zaczęło oddychać. Chłopiec został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP w Lublinie / ig)

Powrót na górę strony