Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Artysta" namierzony przez monitoring

Data publikacji 28.01.2008

Po informacji przekazanej przez operatora miejskiego monitoringu, policjanci z Mokotowa zatrzymali wczoraj Tytusa W. Czujne oko kamery wypatrzyło mężczyznę, gdy farbą w sprayu malował wiatę przystanku przy ulicy Wałbrzyskiej. "Artysta" miał ponad 1,5 promila alkoholu we krwi. Noc spędził w policyjnym areszcie.

Wszystko wydarzyło się tuż przed godziną 1 w nocy. Wtedy do policjantów z Mokotowa dotarła informacja o młodym mężczyźnie, którzy przy ul. Wałbrzyskiej dewastował przystanek autobusowy. Wiadomość przekazał operator miejskiego monitoringu, który zauważył, jak młody człowiek malował farbą wiatę przystanku. Mundurowi, natychmiast po wysłuchaniu komunikatu, ruszyli w ślad za "artystą". Już po kilku minutach namierzyli osobę, której wygląd był zgodny z rysopisem sprawcy. Tytus W. był całkowicie zaskoczony widokiem radiowozu. Mężczyzna przyznał się do winy. W torbie, którą trzymał w ręku znajdowały się trzy puszki z farbami.

23-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do komendy przy Malczewskiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Tytus W. trafił do policyjnego aresztu. Policjanci ustalają teraz wysokość powstałych strat.
Powrót na górę strony