Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolskie zawody strongman służb mundurowych oraz festyn rodzinny w Rumi

Data publikacji 02.05.2017

Wczoraj w Rumi odbyły się Ogólnopolskie Zawody Strongman Służb Mundurowych oraz festyn rodzinny przygotowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie oraz Burmistrza Miasta Rumi. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku. Impreza cieszyła się dużą popularnością wśród mieszkańców, na których czekało wiele atrakcji.

 

W miniony poniedziałek na stadionie miejskim MOSiR w Rumi odbyły się Ogólnopolskie Zawody StrongMan Służb Mundurowych oraz festyn rodzinny. Organizatorami imprezy plenerowej byli Komendant Powiatowy Policji w Wejherowie- insp. Beata Perzyńska oraz Burmistrz Miasta Rumi- Michał Pasieczny. Zawody odbyły się pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku – insp Jarosława Rzymkowskiego. Oprawą wydarzenia zajął się Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych „Apollo”.

W rywalizacji o miano najsilniejszego wzięli udział policjanci, funkcjonariusze służby więziennej, straży granicznej oraz wojska. Zawodnicy uczestniczyli w widowiskowych konkurencjach siłowych, zmagając się z ogromnymi ciężarami. Zgodnie z zasadami, w czasie eliminacji zawodnicy podnosili na platformie policyjny radiowóz oraz wyciskali belkę. W finałach rywale podjęli się przenoszenia 130 kg na 40 metrów, wyciskania platformy na barki, przeciągania radiowozów w siadzie, wyciskania hantli ponad głowę oraz tzw. zegaru, czyli przenoszenia w kole 4 osób.

Najsilniejszym strongmanem okazał się policjant- Mateusz Ostaszewski z KPP Wejherowo. Drugie miejsce zdobył Rafał Kobylarz z Służby Więziennej, a trzecie Bartłomiej Grubba - reprezentant Wojska.

Imprezie sportowej towarzyszył festyn rodzinny, na którym uczestnicy mogli zapoznać się z policyjnym sprzętem, radiowozami, jak i motocyklami policyjnymi. Mundurowi zapewnili uczestnikom policyjny symulator zderzeń drogowych oraz stanowisko techników kryminalistyki. Pod namiotem profilaktyki społecznej każdy mógł przymierzyć elementy umundurowania, rzucić piłką lekarską do celu oraz pokonać tor przeszkód w alco-googlach. Policjanci przeprowadzali konkursy dla dzieci z wiedzy o bezpieczeństwie oraz zabawy plastyczne. Mundurowi z ruchu drogowego prezentowali motocykle policyjne a technik kryminalistyki prezentował techniki wykrywania śladów.

Funkcjonariusze z gdańskiej komendy wojewódzkiej przybliżali tematykę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacją mobilną Moja Komenda i RSO. Młodych ludzi zapoznawano z zasadami naboru do Policji i zachęcano do wstąpienia do służby.

Swoje stanowiska miały również inne służby, które zaprezentowały swoje atrakcje oraz sprzęt służbowy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólne przeżycia, a wygranym składamy serdeczne gratulacje.

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 16.22 MB)

Powrót na górę strony