Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świętokrzyskie rozpoczęcie sezonu motocyklowego

Policjanci z Komendy Miejskiej w Kielcach czuwali nad bezpieczeństwem uczestników zlotu motocyklowego. To już kolejny raz, kiedy motocykliści zebrali się, by wspólnie rozpocząć sezon. Tym razem było ich wyjątkowo dużo. Na Święty Krzyż zjechało się blisko trzy tysiące miłośników jednośladów.

Uroczystym wjazdem pod bazylikę mniejszą na Świętym Krzyżu świętokrzyscy fani dwóch kółek rozpoczęli tegoroczny sezon. W trakcie imprezy wzięli oni udział w mszy świętej, w trakcie której poświęcone zostały ich pojazdy. Czynny udział w tegorocznej inauguracji wzięli funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz z Komisariatu Policji w Bodzentynie. Policyjni motocykliści, którzy pojawili się na Świętym Krzyżu czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, zabezpieczali pokazowe przejazdy. W trakcie imprezy mundurowi z kieleckiej drogówki rozmawiali z posiadaczami jednośladów, udzielając im cennych porad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa

Tegoroczna liczba uczestników przerosła najśmielsze oczekiwania. Na Świętym Krzyżu pojawiło się bowiem około 3 000 maszyn wraz z ich właścicielami. Jednak dzięki profesjonalnemu przygotowaniu oraz czujności policjantów Wydziału Ruchu Drogowego oraz Komisariatu Policji w Bodzentynie, impreza przebiegła bez utrudnień, a wszyscy goście czuli się bezpieczni.

(KWP w Kielcach / dm)

Powrót na górę strony