Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzieże "na wyrwę"

Data publikacji 04.05.2017

Kryminalni z Lęborka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg kradzieży damskich torebek na tzw. „wyrwę”. Sprawcy okradali na ulicy starsze kobiety wyrywając im z rąk torebki z dokumentami, pieniędzmi, telefonami i innymi wartościowymi rzeczami. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów, a zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Za kradzież rzeczy, zniszczenie oraz ukrywanie cudzych dokumentów grozi im kara 5 lat pozbawienia wolności.

Lęborscy kryminalni pracując nad sprawą szeregu kradzieży na tzw. wyrwę, do jakich dochodziło od początku kwietnia tego roku na ulicach miasta, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o ten proceder. Jak funkcjonariusze ustalili, sprawcy obserwowali samotnie idące ulicą starsze kobiety, a potem do nich podbiegali, wyrywając im z rąk torebki. Złodzieje okradli w ten sposób 9 osób. Ich łupem padły m.in. pieniądze, telefony komórkowe, karty bankomatowe oraz dokumenty. Intensywna praca policjantów nad sprawą kradzieży przyczyniła się do wytypowania dwóch mężczyzn podejrzewanych o ten proceder. Funkcjonariusze ustalili, gdzie przebywają i przeszukali ich mieszkania. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów, w tym spalone elementy torebek, których sprawcy chcieli się pozbyć by zatrzeć ślady. Mundurowi ustalili też, w których lombardach złodzieje zastawili niektóre ze skradzionych telefonów i odzyskali je.

Zatrzymani to mieszkańcy Lęborka w wieku 19 i 21 lat. Policjanci przedstawili im 9 zarzutów kradzieży, zniszczenia oraz ukrywania dokumentów, a prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Zatrzymanym 19 i 21-latkowi grozi teraz kara 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
Powrót na górę strony