Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie uratowali życie poszkodowanego w wypadku drogowym

Data publikacji 04.05.2017

Dwóch dyżurnych pełniących na co dzień służbę w Komendzie Wojewódzkiej i Miejskiej Policji we Wrocławiu, będąc świadkami wypadku drogowego, natychmiast udzieliło pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, którego samochód dachował. Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych na drodze nr 94. Auto osobowe z niewiadomych przyczyn zjechało na przeciwległy pas ruchu, wjechało do rowu, uderzyło w drzewo.

Do zdarzenia doszło w piątek 28 kwietnia br. po godz. 20 w miejscowości Marcinkowice na drodze nr 94. Funkcjonariusze wracając z pracy do domu zauważyli jak kierujący samochodem osobowym marki Seat nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, zmusił ich do gwałtownego hamowania, a następnie zjechał do rowu i uderzył w przydrożne drzewo.

Auto w wyniku uderzenia przewróciło się na dach. Policjanci natychmiast zatrzymali swój pojazd i ruszyli z pomocą osobom poszkodowanym, jednocześnie informując dyżurnego najbliższej jednostki o wypadku drogowym. Po dotarciu do uszkodzonego auta funkcjonariusze stwierdzili, że w pojeździe znajduje się tylko kierowca. Mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia - był nieprzytomny. Policjantom udało się odciągnąć tylne drzwi i wejść do samochodu, aby udzielić pomocy.

W międzyczasie na miejscu pojawiły się inne osoby, które pomogły ułożyć mężczyznę na dachu wewnątrz pojazdu. Po chwili mężczyzna zaczął reagować na bodźce, został okryty folią ratowniczą oraz kocem. Przybyłe na miejsce pogotowie ratnkowe przewiozło poszkodowanego do szpitala.

Dzięki szybko udzielonej pomocy przedmedycznej mężczyzna przeżył, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

(KWP we Wrocławiu/ ar)

Powrót na górę strony