Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kobieta wyłudziła ponad 50 tys. zł na leczenie "zagrożonej ciąży"

Data publikacji 23.03.2006

Jej ofiarą padł 38 letni mieszkaniec Hrubieszowa. Przez kilka miesięcy oboje umawiali się na spotkania. Wynikiem tego jak twierdziła 31 letnia kobieta miała być ciąża. Przekonywała, że jej stan jest poważny i potrzebuje pieniędzy na leczenie bo może stracić dziecko.

Przyszły ojciec nie żałował pieniędzy. Duże kwoty przekazywał do rąk kobiety, jej siostry bądź przelewał na konto. Kupił również telefon komórkowy za 1500 zł, który miał być łapówką dla lekarza anestazjologa z Warszawy. Łącznie podarował 57 tys. zł. Kobieta nigdy jednak nie pozwoliła, by przyszły ojciec jej dziecka odwiedził ją w szpitalu.

To wzbudziło jego podejrzenia. Zaczął żądać dowodów potwierdzających ciążę, takich jednak nie uzyskał. Zdesperowany powiadomił o wszystkim policję. Zebrany w trakcie śledztwa materiał dowodowy w postaci przesłuchań świadków, bilingów rozmów, wyciągów z konta dał podstawy do przedstawienia kobiecie zarzutu oszustwa.

Kobieta nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Wyjaśniła, że tylko podejrzewała, że jest w ciąży, natomiast telefon komórkowy był tylko prezentem dla niej, a pieniądze na jej koncie były długiem, który zwracał jej mężczyzna.
Powrót na górę strony