Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kopali w samochody

Data publikacji 28.01.2008

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm wrocławianom zatrzymanych przez policjantów. Mężczyźni zniszczyli lusterka w 7 pojazdach. Jak się okazało byli pijani. Badanie alkomatem wykazało od 1,3 do 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Dyżurny komisariatu Wrocław Ołbin otrzymał informacje, że na Pl. Św. Macieja dwóch młodych mężczyzn niszczy samochody. Natychmiast na miejsce skierowani zostali policjanci. W pewnym momencie funkcjonariusze na ulicy Jagielończyka pomiędzy zaparkowanymi samochodami zauważyli dwie młode osoby, odpowiadające podanym wcześniej rysopisom. Gdy policjanci podjechali bliżej, zauważyli przy uszkodzonym samochodzie renault megane dwóch mężczyzn. Obaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. To dwaj mieszkańcy Wrocławia w wieku 22 i 23 lat.


Wtedy też policjanci ustalili, że wcześniej jeden z nich kopiąc w lusterko uszkodził zaparkowany w pobliżu samochód. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili auta i okazało się, że w siedmiu zostały uszkodzone boczne lusterka. Sprawcy najprawdopodobniej w nie kopali. Policjanci od obu mężczyzn wyczuli wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u nich od 1,3 do 1,8 promila alkoholu w organizmie. Obaj trafili do izby wytrzeźwień.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Ustalają jakie straty ponieśli właściciele samochodów. Za uszkodzenie cudzego mienia grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Powrót na górę strony