Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o usiłowanie zabójstwa zatrzymani

Data publikacji 05.05.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Witominie wraz z przewodnikiem psa służbowego zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. Sprawca przestępstwa ukrywał się w mieszkaniu kilka bloków od miejsca przestępstwa schowany w kanapie. Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania popełnienia zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował z kolei sąd wobec mężczyzny, który w jednym z wrocławskich centrów handlowych kilkukrotnie ugodził nożem 75-letnią kobietę, przypadkową klientkę sklepu. Podejrzany, po zdarzeniu ujęty przez pracowników ochrony, został zatrzymany przez policjantów, a następnie trafił do policyjnego aresztu.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na gdyńskim Witominie doszło do usiłowania zabójstwa. Z przekazanych informacji wynikało, że do mieszkania należącego do 56-latka przyszedł nieznany mężczyzna i wszczął awanturę z jego właścicielem w trakcie, której dwukrotnie ugodził go nożem w okolice klatki piersiowej, a następnie uciekł.

Na miejsca natychmiast skierowani zostali policjanci z komisariatu w Witominie, przewodnik psa tropiącego oraz pogotowie ratunkowe. Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia, po czym rozpoczęli przeszukanie pobliskiego terenu. Pies służbowy podjął trop za sprawcą i doprowadził policjantów do budynku oddalonego kilkadziesiąt metrów od miejsca popełnienia przestępstwa. We wskazanym przez policyjnego psa budynku śledczy wytypowali klatkę schodową, a następnie mieszkanie, w którym ukrywać mogła się poszukiwana przez nich osoba. Po wejściu do mieszkania i jego przeszukaniu policjanci zatrzymali 36 – letniego mężczyznę ukrywającego się we wnętrzu kanapy. W trakcie dalszego przeszukania mieszkania mundurowi zabezpieczyli nóż, którym prawdopodobnie posługiwał się sprawca.

Oprócz osoby podejrzewanej o usiłowanie zabójstwa policjanci zatrzymali również małżeństwo, które w swoim mieszkaniu ukrywało podejrzanego.

Kobieta w wieku 46-lat i mężczyzna w wieku 56-lat usłyszeli zarzut dotyczący utrudniania postępowania karnego polegające na ukrywaniu sprawcy przestępstwa w celu uniknięcia przez niego odpowiedzialności karnej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

39-latek usłyszał dziś zarzut usiłowania zabójstwa, grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

***

Sąd Rejonowy dla Wrocławia - Fabrycznej zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące wobec 40-letniego mężczyzny, podejrzanego o to, że działając w zamiarze pozbawienia życia kilkukrotnie ugodził nożem 75-letnią kobietę, przypadkową klientkę sklepu. Pokrzywdzona na skutek odniesionych ran trafiła do szpitala, gdzie pomocy udzielili jej lekarze. Na szczęście życiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło 02 maja 2017 r. w godzinach rannych, w jednym z wrocławskich centrów handlowych. Mężczyzna podejrzany o ten czyn, po ujęciu go po zdarzeniu przez pracowników ochrony, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, a następnie dowieziony do Komisariatu Policji Wrocław – Psie Pole, gdzie po konsultacji lekarskiej, trafił do policyjnego aresztu.

Na miejscu zdarzenia szczegółowe oględziny przeprowadziła policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza, zabezpieczając materiał dowodowy. Dalsze czynności i materiał zebrany przez policjantów z komisariatu na wrocławskim Psim Polu, dały podstawę do przedstawienia podejrzanemu zarzutu usiłowania zabójstwa starszej kobiety.

Sąd, na wniosek prokuratury, po przeanalizowaniu zabezpieczonego materiału, zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt. Za czyn, o który mężczyzna jest podejrzany, w świetle obowiązujących przepisów kodeksu karnego, może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku, KWP we Wrocławiu / kp, ig)

 

 

Powrót na górę strony