Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa wyłudzająca kredyty

Data publikacji 28.01.2008

Stołeczni policjanci rozbili grupę zajmującą się fałszerstwami dokumentów i wyłudzeniami kredytów w bankach i instytucjach finansowych. Trzech zatrzymanych mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych. Śledczy zajmujący się tą sprawą sprawdzają, czy grupa nie ma na swoim koncie innych przestępstw.

W nocy z piątku na sobotę do dyżurnego jednostki dotarła informacja od ochrony parkingu, że kilka osób przeładowuje podejrzane przedmioty z samochodu do samochodu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z prewencji, którzy we wskazanym miejscu zauważyli dwa auta i kilka osób. W czasie interwencji okazało się, że przeładowywano właśnie sprzęt RTV. W trakcie dalszych czynności zakwestionowano legalność jednego telewizora LCD. Wtedy przyjechał 27-letni Adam W., który przywiózł fakturę zakupu urządzenia. Policjanci znaleźli przy nim dowód osobisty z jego zdjęciem i danymi osobowymi innego człowieka. Następnie funkcjonariusze pojechali na przeszukanie do mieszkania na warszawskim Ursynowie, gdzie znaleźli 35 sfałszowanych dowodów osobistych, 4 pieczątki, oraz kilkadziesiąt faktur i dokumentów skarbowych.

Wtedy było już jasne, że trafili na dużą grupę przestępczą, która zajmuję się fałszowaniem dokumentów i wyłudzaniem kredytów w bankach, sklepach i instytucjach finansowych. W mieszkaniu zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn: Dariusza S. (lat 22) i Karola N. (lat 27), organizatora przestępczego procederu. Po zebraniu dowodów i ustaleniu faktów prokurator przedstawił trzem zatrzymanym m.in. zarzuty wyłudzenia kredytu i fałszowania dokumentów. Sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Sprawę nadal badają śródmiejscy śledczy sprawdzając drobiazgowo całokształt działalności rozbitej grupy przestępczej.
Powrót na górę strony