Policjantka w ciągu 36 godzin 3 razy na podium

Data publikacji 05.05.2017

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu sierż. sztab. Agnieszka Czyżewska stanęła w ostatnim czasie trzy razy na podium. Najpierw policjantka wzięła udział w biegu przełajowym w Lisowicach na dystansie 10 km, gdzie zajęła II miejsce w kategorii open kobiet, zajęła również I miejsce w kategorii Najlepsza Policjantka. W Tarnowskich Górach policjantka przebiegła tzw. połówkę, czyli półmaraton - ponad 21 km. Był to 2. Półmaraton Tarnogórski "Tak dla transplantacji". Na linię mety wbiegła jako 5. kobieta natomiast w kategorii K30 zajęła II miejsce.

03 maja 2017 roku w Tarnowskich Górach policjantka przebiegła tzw. połówkę, czyli półmaraton - ponad 21 km. Był to 2. Półmaraton Tarnogórski "Tak dla transplantacji". Trasa biegu prowadziła przez miasto Tarnowskie Góry, biegacze półmaratonu mieli do pokonania 4 pętle o długości ponad 5 kilometrów. Pomimo, że 01 maja 2017 sierż. sztab. Agnieszka Czyżewska wzięła udział w trudnym i męczącym biegu przełajowym w Lisowicach na dystansie 10 km, gdzie zajęła II miejsce w kategorii open kobiet, trasa półmaratonu nie stanowiła problemu dla policjantki z Lublińca. Na linię mety wbiegła jako 5. kobieta natomiast w kategorii K30 zajęła II miejsce. Co bardzo cieszy sierż. sztab. Czyżewska zajęła również I miejsce w kategorii Najlepsza Policjantka, na drugim miejscu w tej kategorii uplasowała się również policjantka z KPP w Lublińcu mł. asp. Agnieszka Ziaja.

Półmaraton był dla sierż. sztab. szczególnie wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze odbył się w dniu 3 maja czyli w Święto Konstytucji, po drugie zaszczytna była idea biegu "Tak dla transplantacji", po trzecie był to bieg charytatywny i wreszcie po czwarte był to pierwszy półmaraton od ponad rocznej przerwy w bieganiu.