IPA Bydgoszcz mistrzami Polski już po raz czwarty!

Data publikacji 05.05.2017

Policjanci z garnizonu kujawsko-pomorskiego reprezentujący IPA Bydgoszcz już czwarty raz zwyciężyli w V Otwartych Mistrzostwach Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) w tenisie stołowym, które odbyły się w miniony weekend w Radomiu. Triumfatorem turnieju indywidualnego został st. sierż. Artur Kowal z komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Tuż za nim uplasował się asp. sztab. Maciej Rakowicz – Kierownik Posterunku Policji w Bukowcu.

W miniony weekend, w Radomiu, odbyły się drużynowe i indywidualne V Otwarte Mistrzostwa Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji w tenisie stołowym. W zawodach drużynowych wystąpiło 13 drużyn reprezentujących różne regiony Polski. W tym roku prócz polskich drużyn w zawodach udział wzięła reprezentacja z Cypru. Drużyna IPA Bydgoszcz wystąpiła w składzie: asp. sztab. Maciej Rakowicz (KPP w Świeciu), asp. sztab. Jacek Lutowski (KPP w Świeciu), st. sierż. Artur Kowal (KMP w Bydgoszczy).

Nasza drużyna bez porażki w grupie, w ćwierćfinale spotkała się z reprezentacją Region IPA Radom, wygrywając cały pojedynek 3:0. W półfinale IPA Bydgoszcz pokonała drużynę Region IPA Nowy Sącz 3:1.

W finale drużynowym Mistrzostw Polski, po bardzo zaciętym pojedynku, drużyna Regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu musiała uznać wyższość drużyny z Bydgoszczy, przegrywając całe spotkanie.

Natomiast w turnieju indywidualnym złoto przypadło st. sierż. Arturowi Kowalowi z Komisariatu Policji Bydgoszcz - Szwederowo, a srebro asp. szt. Maciejowi Rakowiczowi - Kierownikowi Posterunku Policji w Bukowcu. Cały turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie.

Kolejny sukces st. sierż. Artura Kowala jest doskonałą okazją do przybliżenia jego sylwetki.

Jest on detektywem Wydziału Kryminalnego KP Bydgoszcz - Szwederowo. W Policji służy od 26 kwietnia 2010 r. Jego życiową pasją jest tenis stołowy, w którego gra od 7 roku życia. Do uprawiania tego sportu zachęcił go jego tata Wojciech Kowal, który jest trenerem tej dyscypliny i prowadzi Ludowy Uczniowski Klub Sportowy. Syn pomaga mu jako grający trener. Cztery trenujące pod ich okiem zawodniczki tego klubu w ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorek (do lat 16) znalazły się w pierwszej 16.

St. sierż. Artur Kowal obecnie gra w III lidze. Wcześniej przez kilkanaście lat grał i rozwijał swoje umiejętności w klubie Zagłębie Piechcin. Przez 5 lat grał w tym klubie w II lidze. Na studiach w 2007r. zdobył akademickie wicemistrzostwo Polski. W tej chwili gra dla przyjemności i stara się dzielić swoim doświadczeniem z wychowankami klubu. Trenuje 2-3 razy w tygodniu oraz rozgrywa spotkania ligowe w weekendy.

Od kilku lat jeździ na turnieje organizowane przez IPA oraz Policę gdzie reprezentuje Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Jego osiągnięcia są imponujące:

• w 2015 r. zdobył w drużynie i indywidualnie pierwsze miejsce w III Ogólnopolskim Turnieju Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) w Radomiu,
  • w 2015 r. w drużynie wywalczył wicemistrzostwo Polski Policji w Tenisie Stołowym rozgrywane w Świeciu oraz trzecie miejsce indywidualnie,
  • w 2016 roku zdobył w drużynie pierwsze miejsce oraz trzecie indywidualnie w IV Ogólnopolskim Turnieju Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) w Radomiu,
  • w 2016r. w drużynie i indywidualnie zajął pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Policji w Tenisie Stołowym rozgrywanych w Legionowie,
  • w styczniu 2017 r. w Lubartowie wywalczył w drużynie pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski Policji w Tenisie Stołowym (Impreza pod patronatem KGP) oraz trzecie miejsce indywidualnie,
  • w 2017 roku zdobył w drużynie i indywidualnie pierwsze miejsce w V Ogólnopolskim Turnieju Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) w Radomiu. Turniej ten z roku na rok się rozwija i gromadzi coraz więcej zawodników w czynnej służbie jak i emerytów. W tym roku było ich około 40, a wśród nich dwaj zawodnicy z Cypru. W tym roku turniej odbywał się w ostatni weekend kwietnia. Za pierwsze miejsce st. sierż. Artur Kowal zdobył puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu.