Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali sprawcę podpalenia

Data publikacji 28.01.2008

Policjanci z Barczewa zatrzymali 16-letniego sprawcę podpalenia. Młody chłopak podłożył ogień pod zabudowaniami gospodarczymi w miejscowości Ramsowo. Spaleniu uległa część stodoły oraz siano i bydło. Właściciel oszacował straty na około 100,000 złotych. Policjanci ustalają teraz, co było przyczyna takiego zachowania nastolatka. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Dochodziła godzina 18.00, gdy do oficera dyżurnego w Barczewie dotarła informacja o pożarze w jednym z okolicznych gospodarstw. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z prewencji. Tu okazało się, że spaleniu uległa część stodoły i zwierzęta znajdujące się w środku. Poszkodowany oszacował starty na około 100,000 złotych.

Wyjaśnieniem przyczyn pożaru zajęli się kryminalni. Policjanci ustalili, że prawdopodobnie doszło do podpalenia. Natychmiast zaczęto poszukiwania podpalacza. Wszystko wskazywało na to, że sprawcą jest 16-letni chłopiec. Od razu został zatrzymany. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Powrót na górę strony