Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolekcjoner materiałów wybuchowych

Data publikacji 28.01.2008

Podczas pożaru mieszkania w Solcu Kujawskim policjanci znaleźli materiały wybuchowe, amunicję i broń. Mundurowi wykazali się dociekliwością. Podobny arsenał zabezpieczyli też w garażu i piwnicy "kolekcjonera". 55-latek odpowie za nielegalne posiadanie materiałów mogących zagrozić życiu i zdrowiu wielu osób. Grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Solca Kujawskiego zostali powiadomieni o wybuchu pożaru w mieszkaniu przy ul. H. Sawickiej. Na miejscu z ogniem walczyły jednostki straży pożarnej z Solca Kujawskiego. Ewakuowano ok. 100 mieszkańców bloku. Po ugaszeniu pożaru policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny mieszkania . Odnaleźli w lokalu oraz piwnicy materiały wybuchowe: 10 kg trotylu, 12 kg fosforu, 5 kg kruszącego heksogenu, amunicję strzelecką różnego kalibru, produkty do produkcji broni i amunicji, elementy uzbrojenia. Funkcjonariusze przeszukali również garaż należący do 55-letniego mężczyzny, w którym odnaleźli materiały wybuchowe. Skrupulatne liczenie trwało dwa dni.

Sąd rejonowy aresztował na dwa miesiące mieszkańca Solca Kujawskiego. Teraz odpowie on za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób . Grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony