Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Determinacja i zaangażowanie - świnoujscy policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 08.05.2017

Świnoujscy policjanci uratowali 23-latka, który zamierzał targnąć się na swoje życie. Szybka reakcja i zaangażowanie mundurowych sprawiły, że mężczyzna żyje i trafił do szpitala, gdzie został otoczony opieką lekarską.

W sobotę, 06.05.br., około południa, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu został telefonicznie poinformowany o mężczyźnie, który zamierza popełnić samobójstwo z powodów osobistych. Młody mężczyzna po ostatnim kontakcie telefonicznym, wyłączył telefon.

Policjanci po zgłoszeniu natychmiast rozpoczęli poszukiwania 23-latka. W poszukiwania zaangażowało się kilkudziesięciu funkcjonariuszy wraz z dwoma psami tropiącymi. Rozpoczęła się walka z czasem, której ceną było ludzkie życie.

Podczas sprawdzania ulic miasta jeden z patroli zauważył idącego w kierunku lasu młodego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego. W czasie rozmowy z policjantami 23-letni świnoujścianin przyznał, że szedł tam z  zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Lekarz zdecydował o przewiezieniu mężczyzny do szpitala, gdzie został otoczony specjalistyczną opieką.

Dzięki natychmiastowej reakcji, determinacji i  zaangażowaniu policjantów ze Świnoujścia nie doszło do tragedii.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony