Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny powrót

Data publikacji 28.01.2008

Dobiegły końca zimowe ferie w województwie lubelskim. Z długiego wypoczynku powrócili do swych domów uczniowie i ich rodziny. Szczególnie w tych ostatnich dniach nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali policjanci ruchu drogowego.

Tak jak w przypadku rozpoczęcia ferii, również podczas ich zakończenia funkcjonariusze prowadzili na drogach wzmożone kontrole. Szczególną uwagą zostali objęci kierowcy pojazdów przewożących dzieci i młodzież. Patrole policji zwracały uwagę m. in. na stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, prawidłowość oświetlenia, czas jazdy i postoju.

Podczas tegorocznych ferii zimowych w województwie lubelskim policjanci skontrolowali 360 autokarów przewożących dzieci i młodzież. W samym powiecie lubelskim kontrolą objęto 44 autokary. Do dalszej jazdy lubelscy funkcjonariusze nie dopuścili 4 pojazdów z powodu usterek technicznych. Podczas tegorocznych działań wśród kierujących autokarami nie było osób w stanie nietrzeźwym.

Podczas ferii policjanci odnotowali na drogach województwa lubelskiego 97 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 11 osób, zaś 119 osób odniosło obrażenia. W pięciu wypadkach ich uczestnikami były dzieci.

Powrót na górę strony