Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii - desperat uratowany chwilę przed skokiem

Data publikacji 09.05.2017

Po raz kolejny lubuscy policjanci udowodnili, że ratowanie ludzkiego życia jest dla nich sprawą priorytetową. Tym razem skuteczną akcję ratunkową przeprowadzili policjanci z Żar. Dzięki szybkiej reakcji na sygnał o mężczyźnie chcącym skoczyć z wiaduktu, mundurowi zapobiegli tragedii, a desperat uzyskał niezbędną pomoc.

W niedzielę (07 maja) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żarach przyjął zgłoszenie o mężczyźnie, który siedzi na rurach ciepłowniczych nad torami i prawdopodobne chce popełnić samobójstwo. Nie tracąc czasu, dyżurny wysłał natychmiast na miejsce policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Funkcjonariusze zauważyli na wiadukcie mężczyznę. Prosili go o zejście, lecz desperat wykrzykiwał jedynie, że chce popełnić samobójstwo. Jeden z policjantów próbował uspokoić mężczyznę i prowadził z nim rozmowę. W tym czasie drugi z mundurowych, wykorzystując nieuwagę desperata, zaszedł go od tyłu i błyskawicznie wciągnął oraz przemieścił w bezpieczne miejsce.

Dzięki sprawnej i skutecznej akcji ratowniczej żarskich policjantów, życiu 39-latka nie zagrażało już niebezpieczeństwo. Policjanci przekazali mieszkańca Żar pogotowiu ratunkowemu, które przetransportowało go do szpitala.

(Gorzów Wlkp. / kp)

 

Powrót na górę strony