Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyremontowany komisariat w Białymstoku

Data publikacji 28.01.2008

Wyremontowany budynek komisariatu Policji w Białymstoku otworzył dziś nadinspektor Arkadiusz Pawełczyk, zastępca komendanta głównego Policji. Oprócz nowych okien, elewacji czy monitorowanych pomieszczeń dla osób zatrzymanych komisariat ma też w pełni wymienione meble. Wcześniej odbyła się narada podsumowująca pracę podlaskiej Policji w 2007 roku.

W trakcie odprawy przedstawione zostały główne zadania zrealizowane w roku ubiegłym. Komendant Wojewódzki prezentując osiągnięcia policjantów podkreślił spadek liczby przestępstw. W ubiegłym roku w województwie doszło do 26652 przestępstw, to jest o blisko 1100 mniej niż w 2006 roku.
– Jest to efekt nie tylko dużego zaangażowania podlaskich policjantów, ale także współpracy ze społeczeństwem, któremu służymy. Te z kolei z roku na rok co raz lepiej ocenia naszą pracę – powiedział komendant Popow.
Według badań opinii publicznej blisko 70% Podlasian dobrze oceniło pracę policjantów, a ponad 70% stwierdziło, że spacerując po zmroku czuje się bezpiecznie.
Zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Arkadiusz Pawełczyk podkreślił, że – mimo, iż spośród instytucji państwowych Policja cieszy się najwyższym zaufaniem społecznym to jednak nie możemy spocząć na laurach i zawsze są takie sfery, które możemy jeszcze poprawić.

Na odprawie poruszono również kwestie logistyczne podlaskiego garnizonu, takie jak nowe radiowozy, zakup sprzętu komputerowego i środków łączności, czy remonty budynków Policji. Jednym z nich jest oddany dzisiaj do użytku III Komisariat Policji w Białymstoku przy ul. Słowackiego. Od kilku miesięcy przechodził on gruntowny remont. Oprócz nowych okien, elewacji czy monitorowanych pomieszczeń dla osób zatrzymanych komisariat ma też w pełni wymienione meble. Nowe komputery oraz środki łączności z pewnością pomogą policjantom w ich codziennej pracy. Tuż przed wejściem do budynku zainstalowana została specjalna winda dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja możliwa była dzięki środkom z Ustawy o modernizacji Policji w latach 2007-2009, a także finansowemu wsparciu samorządu miasta. Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Jarosław Stankiewicz przekazując komisariat, życzył funkcjonariuszom tam pracującym przyjemnej i owocnej służby.
- Jest to budynek na miarę XXI wieku przede wszystkim dla mieszkańców Białegostoku, którzy od dziś będą mogli w lepszych warunkach osobiście kontaktować się z policjantami. – powiedział komendant Stankiewicz.

Plik do pobrania- mówi mł. asp. Kamil Tomaszczuk z zespołu prasowego KWP Białystok.

Pobierz plik (format mp3 - rozmiar 2.43 MB)

Powrót na górę strony