Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podjęli pilotaż by ratować życie

Data publikacji 09.05.2017

Policjanci z Lublina i z Łęcznej natychmiast zareagowali na zgłoszenie kierowcy karetki pogotowia. W specjalistycznym pojeździe doszło do awarii sygnałów dźwiękowych. Mundurowi przeprowadzili pilotaż karetki, która przewoziła pacjenta w stanie zagrożenia życia. Dzięki dynamicznym działaniom, koordynacji i współpracy pomiędzy dyżurnymi jednostek Policji karetka dojechała do szpitala na czas.

Wczoraj tj. 8 maja br. około godz. 12.30 dyspozytorka SK w KMP w Lublinie odebrała telefon od kierowcy karetki, który prosił o pomoc. Z informacji przekazanej przez mężczyznę wynikało, że jedzie on z pacjentem, którego zdrowie i życie jest zagrożone, a w pojeździe doszło do awarii sygnałów dźwiękowych. Karetka jechała ze szpitala w Przemyślu do Łęcznej. Dyspozytorka natychmiast przekazała informację dyżurnemu KMP w Lublinie będąc w stałym kontakcie z kierowcą karetki aby wiedzieć, w którym miejscu aktualnie się znajduje.

Na miejsce wysłani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie, którzy w okolicach ul. Witosa podjęli pilotaż karetki. W Łuszczowie funkcjonariusze z KPP w Łęcznej sprawnie przejęli eskortę i oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi sprawnie i bezpiecznie pomogli w dotarciu do szpitala.

(KWP w Lublinie / mg)

Opis filmu: Policjanci podjęli pilotaż by ratować życie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.1 MB)

Powrót na górę strony