Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie osób pomagających w wyłudzaniu kredytów

Data publikacji 23.03.2006

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej policji we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali dwie osoby podejrzane o pomoc w wyłudzeniu kilkudziesięciu kredytów, na łączną kwotę nie mniejszą niż 391.000 złotych.

Policjanci zatrzymali we Wrocławiu dwoje mieszkańców Wrocławia - 44-letnią kobietę i 56-letniego mężczyznę. Mężczyzna będąc właścicielem firmy, a kobieta jako pośrednik finansowy firmy, w okresie od stycznia do września 2004 roku, poświadczali nieprawdę na składanych dokumentach o udzielenie kredytu przez różne osoby. W ten sposób wyłudzane były głównie kredyty gotówkowe dla klientów indywidualnych (do 8.000 złotych), ale zdarzały się również kredyty hipoteczne.

Osoby starające się o kredyty werbowała 50-letnia kobieta, która na terenie powiatu bolesławieckiego prowadziła działalność gospodarczą. Kobieta potrzebując pieniędzy na prowadzenie działalności, w zamian za pomoc w załatwieniu kredytów otrzymywała część pieniędzy z kredytu, obiecując tym osobom pracę. Również za "uproszczenie procedury kredytowej" na rzecz zatrzymanych 56-letniego mężczyzny i 44-letniej kobiety kredytobiorcy przekazywali kwoty rzędu do 20 proc. pobranego kredytu. W sumie osoba, która pobierała kredyt, na rękę otrzymywała od 500 do 1.000 złotych.

Zatrzymanym osobom za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Bolesławcu.

Powrót na górę strony