Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za pobicie z niebezpiecznym narzędziem grozi kara do 8 lat więzienia

Data publikacji 10.05.2017

Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o zaatakowanie grupy 5 osób. Jeden z napastników posługiwał się metalową rurką. Obaj usłyszeli już zarzuty pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 6 na 7 maja 2017 r. policjanci zostali powiadomieni o bójce mającej miejsce w Strykowie w rejonie ul. Warszawskiej. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazały, że grupa 5 mężczyzn w wieku od 20 do 32 lat została zaatakowana przez 2 innych mężczyzn. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że zostali zaczepieni na ulicy, a następnie bici i kopani przez napastników. Jeden z atakujących miał zadawać ciosy metalową rurką. Podejrzewani uciekli z miejsca tuż przed przyjazdem policjantów. W wyniku zdarzenia dwóch mężczyzn trafiło do szpitala.

Śledczy zajmujący się tą sprawą jeszcze tego samego dnia wytypowali 2 mieszkańców powiatu zgierskiego, którzy mogli brać udział w tym zdarzeniu. 8 maja 2017 r. mundurowi zatrzymali 18 i 24-latka. Mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zadecydował o oddaniu podejrzanych pod dozór policji.

KWP w Łodzi / ws

Powrót na górę strony