Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków i ich udzielenie nieletniemu

Data publikacji 10.05.2017

Wczoraj tj. 9 maja br. na wniosek Policji i prokuratury sąd aresztował 23-latka, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków i udzielanie ich, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, nieletniemu. Za popełnione czyny z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanemu grozi nawet 10 lat więzienia.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową, w toku czynności operacyjnych ustalili, że w jednym z wodzisławskich mieszkań prowadzona jest sprzedaż środków odurzających. Chcąc zweryfikować tą informacje, w sobotę stróże prawa pojechali na ulicę Tysiąclecia. Po dotarciu na miejsce, kryminalni zauważyli wchodzącego do mieszkania młodego mężczyznę. Podejrzewając, że za drzwiami może dochodzić do transakcji, operacyjni wkroczyli do akcji.

Po wylegitymowaniu, okazało się, że osobą, która wchodziła do środka był 16-latek, u którego w saszetce znaleziono woreczek z suszem roślinnym. Policjanci mając podejrzenie, że w mieszkaniu mogą znajdować się większe ilości narkotyków, dokonali przeszukania. Kryminalni zabezpieczyli marihuanę, z której można było przygotować blisko 500 porcji dilerskich oraz 65 tabletek metamfetaminy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i udzielenie ich nieletniemu, 23-latkowi grozi 10-letni pobyt za kratkami. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

(KWP w Katowicach / mg)

  • Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków i ich udzielenie nieletniemu
  • Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków i ich udzielenie nieletniemu
  • Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków i ich udzielenie nieletniemu

Opis filmu: Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków i ich udzielenie nieletniemu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.37 MB)

Powrót na górę strony