Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymali poszukiwanych

Data publikacji 10.05.2017

Policjant z jaworskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał 25-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2 miesięcy. Mężczyzna poszukiwany był celem odbycia kary pozbawienia wolności na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy w Jaworze. 25-latek już trafił za więzienne kraty, gdzie spędzi przynajmniej jeden rok. Spostrzegawczość oraz szybka reakcja dzielnicowego z Przybiernowa będącego w czasie wolnym od służby doprowadziła do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Goleniowie. 25-latek trafił już do Zakładu Karnego, gdzie ma do odbycia karę ponad 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjant Referatu Patrolowo-Interwencyjnego  jaworskiej komendy był po służbie, kiedy na jednej z ulic miasta zauważył poszukiwanego. Mężczyzna szedł chodnikiem, cały czas rozglądając się wokół siebie. Chwilę później poszukiwany wpadł w ręce funkcjonariusza. Był tak zaskoczony, że nie zdążył uciec. Najpierw próbował więc przekonać policjanta, aby go puścił. Kiedy siła jego perswazji okazała się nie wystarczająca zaczął się wyrywać. W związku z agresywnym zachowaniem mężczyzny policjant obezwładnił go. O powyższym funkcjonariusz powiadomił dyżurnego jaworskiej komendy, a potem przekazał ujętego mężczyznę swoim kolegom będącym w służbie.

Zatrzymany to 25-letni mieszkaniec Jawora. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się od dwóch miesięcy. Był poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez Sąd Rejonowy  w Jaworze za przestępstwo narkotykowe. Jaworzanin został doprowadzony do policyjnego aresztu a stamtąd trafił za więzienne kraty, za którymi spędzi przynajmniej jeden rok.

***

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Przybiernowie w czasie wolnym od służby, zatrzymał w Goleniowie poszukiwanego mężczyznę. Policjant  przejeżdżając swoim  samochodem ul. Grunwaldzką, zauważył idącego chodnikiem  mężczyznę, którego rozpoznał z policyjnych kartotek. Funkcjonariusz skojarzył, że jest on osobą  poszukiwaną  i ma do odbycia karę więzienia.

Policjant zatrzymał 25-latka i powiadomił o tym  dyżurnego jednostki,  który na miejsce skierował patrol. Funkcjonariusze potwierdzili tożsamość mężczyzny i tym samym przypuszczenia dzielnicowego, który doskonale zapamiętał wizerunek poszukiwanego. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnie do zakładu karnego, gdzie ma do odbycia karę 114 dni pozbawienia wolności.

Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego 25-latek nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Szczecinie / kp)

 

Powrót na górę strony