Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani w związku z usiłowaniem zabójstwa

Data publikacji 10.05.2017

Trzech mieszkańców Gminy Czarny Bór zostało zatrzymanych przez policjantów Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, którzy usiłowali wspólnie i w porozumieniu dokonać zabójstwa 28-latka. Sprawcy przewrócili na ziemię swoją ofiarę i brutalnie ją pobili. Na szczęście pokrzywdzonemu udało się oswobodzić i oddalić z miejsca. Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec trzech zatrzymanych na okres 3 miesięcy. Natomiast Płoccy policjanci zatrzymali 27- latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Aresztowany mężczyzna zadał swojemu 25-letniemu bratu kilka ciosów nożem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali trzy osoby podejrzane o usiłowanie zabójstwa 28-letniego mieszkańca Gminy Czarny Bór. Zatrzymani to mieszkańcy Gminy Czarny Bór w wieku 22, 23 i 35 lat.

Do zdarzenia doszło w nocy 07 maja 2017 r. Na podstawie zgromadzonego obszernego materiału dowodowego w prowadzonym postępowaniu ustalono, że pokrzywdzony przebywając na terenie Kamiennej Góry tej nocy zadzwonił po swoich znajomych z prośbą o przetransportowanie go do innej miejscowości na terenie powiatu wałbrzyskiego. W umówione miejsce podjechał samochód osobowy z trzema mężczyznami w środku, do którego wsiadł pokrzywdzony. Pojazd udając się w kierunku Wałbrzycha zboczył z trasy i skierował się do byłego kamieniołomu w miejscowości Borówno. Ofiara po wyjściu z pojazdu została przewrócona na ziemię i była brutalnie bita przez sprawców. Na szczęście pokrzywdzonemu w pewnym momencie udało się oswobodzić i oddalić z miejsca zdarzenia. Kompleksem leśnym dotarł on do miejscowości Krzeszów skąd jeden z mieszkańców wezwał pomoc.

Policjanci w toku prowadzonych czynności w tej sprawie zatrzymali podejrzanych o ten czyn mężczyzn. W jednym z mieszkań na terenie Gminy Czarny Bór dokonali zatrzymania ukrywającego się 22-latka. Podejrzany za pomocą niebezpiecznego narzędzia w postaci siekiery usiłował jeszcze uderzyć funkcjonariusza Wydziału Kryminalnego. Po jego obezwładnieniu został zatrzymany.
 

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował tymczasowe aresztowanie wobec trzech zatrzymanych na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

***

Do zdarzenia doszło na terenie jednego z osiedli w Płocku, w nocy 7 maja. Policjanci pracujący nad tą sprawą wstępnie ustalili, że pomiędzy dwoma braćmi, w wieku 27 i 25 lat doszło do awantury. W pewnym momencie starszy z mężczyzn kilkukrotnie ranił nożem 25-latka i uciekł.

Obrażenie były na tyle poważne, że tylko dzięki natychmiastowej pomocy medycznej poszkodowany mężczyzna przeżył.

Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego jeszcze tej samej nocy. Przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa. 27-latek przyznał się. Został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Płocku, który po zapoznaniu się z materiałami zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Zatrzymanemu 27-latkowi grozi kara dożywotniego więzienia.

(KWP we Wrocławiu /  KWP zs. w Radomiu / kp)

 

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Powrót na górę strony