Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wszczął alarm bombowy – policjanci zatrzymali podejrzanego

Data publikacji 12.05.2017

Wrocławscy policjanci w ciągu zaledwie kilku godzin zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o wszczęcie fałszywego alarmu. Sprawca dzwoniąc na telefon alarmowy 112 poinformował o bombie w jednym z biurowców na wrocławskim Śródmieściu. Podczas działań ewakuowanych zostało 500 osób. Podczas przeszukania nie znaleziono niebezpiecznych materiałów. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście zatrzymali mężczyznę,  podejrzanego o wszczęcie fałszywego alarmu bombowego. Do zdarzenia doszło 10 maja br. ok. godz. 17.30. Sprawca zadzwonił na telefon alarmowy 112 i poinformował o bombie w jednym z biurowców na wrocławskim Śródmieściu. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze policji i straży pożarnej. Na czas prowadzonych działań funkcjonariusze ewakuowali ponad 500 osób znajdujących się w budynku. Następnie przeszukali pomieszczenia, a także teren przyległy do budynku w celu odnalezienia ładunków wybuchowych. W wyniku prowadzonych działań nie znaleziono żadnych materiałów niebezpiecznych. W tym samym czasie policjanci pionu operacyjnego prowadzili już czynności zmierzające do ustalenia osoby dzwoniącej. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze „namierzyli”, a następnie zatrzymali 40-letniego mężczyznę, podejrzanego o wszczęcie fałszywego alarmu bombowego. W trakcie czynności procesowych przyznał się do popełnienia tego czynu.

Mężczyzna już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Przypomnijmy, że w świetle art. 224a kodeksu karnego: „Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

(KWP we Wrocławiu/ar)

Powrót na górę strony