Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o kradzieże aut zatrzymani

Data publikacji 12.05.2017

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie i kradzież samochodu oraz usiłowanie kradzieży trzech innych pojazdów. Do zdarzeń doszło na niestrzeżonych parkingach. Łupem złodziei padły dwa te same modele hondy crv, hondy civic sprawcy nie zdołali już ukraść. Za kradzież z włamaniem 44-letnimu Michałowi M. i 43-letniemu Sławomirowi O. może teraz grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w grudniu 2016 roku, to wtedy do policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu dotarło pierwsze zgłoszenie dotyczące usiłowania kradzieży hondy civic.

Przez kolejne miesiące aż do marca 2017 roku doszło jeszcze do dwóch kolejnych prób kradzieży aut tej samej marki i kradzieży jednego.

Sprawą już po pierwszym zdarzeniu zajęli się policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Wszystko wskazywało na to, że stoi za tym jedna i ta sama grupa. Dzięki żmudnej pracy operacyjnej policjantów w minioną środę zatrzymane zostały osoby podejrzewane o te przestępstwa.  Policjanci z tego samego wydziału ustalili także, w jaki sposób sprawcy włamywali się do pojazdów i w jaki sposób uruchamiali bądź próbowali uruchomić silniki upatrzonych wcześniej samochodów.

Było to możliwe dzięki specjalnym „łamakom” oraz urządzeniu elektronicznemu, które zastępowało w stacyjce oryginalny kluczyk.

44-letni Michał M. i 43-letni Sławomir O. usłyszeli zarzuty włamania i kradzieży jednego samochodu oraz usiłowania tego samego przestępstwa w przypadku trzech kolejnych pojazdów działając przy tym wspólnie i w porozumieniu.

Za te czyny kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP/ ar)

  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym
  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym
  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym
Powrót na górę strony