Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podpalaczy klubu sportowego

Data publikacji 12.05.2017

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali trzech młodych mężczyzn. Są oni podejrzani o podpalenie klubu sportowego w Jastrzębi. Decyzją sądu dwóch z nich najbliższe miesiące spędzi w areszcie, a wobec jednego z zatrzymanych zastosowano poręczenie majątkowe i policyjny dozór.

Kilka dni temu w nocy doszło do włamania, a następnie podpalenia budynku klubu sportowego w Jastrzębi. Straty jakie spowodowano oszacowano na ponad 100 tysięcy złotych. Po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu ustalaniem sprawców zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu z radomskiej Policji.

Działania funkcjonariuszy sprawiły, że już w kilka godzin po zdarzeniu zatrzymanych zostało dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 i 21 lat. W toku dalszych czynności kryminalni ustalili kolejnego sprawcę. Został on zatrzymany następnego dnia po zdarzeniu. 26-latek jest mieszkańcem Radomia, natomiast jego dwóch młodszych kolegów gm. Jastrzębia.

Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni najpierw włamali się do budynku skąd zabrali m.in. odzież, obuwie i piłki. Po wyjściu z pomieszczenia mężczyźni wrócili do środka. Tam mieli podpalić ubrania i uciec.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty. 21 i 26-latek odpowiedzą za zniszczenie mienia i kradzież z włamaniem. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Natomiast 20-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem i zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

 

Powrót na górę strony