Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Świnoujscy policjanci uratowali mężczyznę

Data publikacji 12.05.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu uratowali życie 23-latkowi, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poinformował o swoim zamiarze. Dzięki błyskawicznej reakcji dyżurnego jednostki Policji oraz zdecydowanym działaniom policjantów z patrolówki mężczyzna nie zdążył utopić się w morzu.

Po raz drugi w tym tygodniu świnoujscy policjanci zapobiegli tragedii, ratując życie człowiekowi. Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 19.00. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który oświadczył, że zamierza popełnić samobójstwo. Utrzymując z nim rozmowę telefoniczną, policjant ustalił miejsce jego pobytu. Okazało się, że desperat znajduje się na plaży.

Dzięki znajdującemu się na kąpielisku monitoringowi dyżurny szybko ustalił dokładną lokalizację mężczyzny, który wchodził do morza. Podczas prowadzonej cały czas rozmowy funkcjonariusz negocjował, aby mężczyzna zaniechał swoich zamiarów i wyszedł na brzeg.

Skierowani błyskawicznie w to miejsce policjanci z patrolówki bez wahania weszli do wody i dotarli do desperata, który znajdował się już około 200 metrów od brzegu i próbował odpłynąć w głąb morza.

Mundurowi uniemożliwi mężczyźnie dalsze oddalanie się w coraz głębszą toń, ujęli go i wynieśli na brzeg. Ponieważ świnoujścianin był wychłodzony, policjanci okryli go kocem termicznym i umieścili w radiowozie, a następnie przekazali przybyłej załodze ambulansu. Lekarz zdecydował o umieszczeniu 23-latka w szpitalu.

(KWP w Szczecinie / kp)

 

Powrót na górę strony