Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o potrącenie 7-latki na przejściu dla pieszych w Zielonce ustalony

Data publikacji 15.05.2017

Intensywna praca funkcjonariuszy z wołomińskiej komendy doprowadziła do ustalenia i zatrzymanie mężczyzny podejrzewanego o potrącenie 7-letniej dziewczynki na przejściu dla pieszych w Zielonce. Dziecko z obrażeniami twarzy trafiło do szpitala. Kierujący motocyklem nie zatrzymał się wówczas i nie udzielił pomocy poszkodowanej, oddalając się z miejsca zdarzenia. 38-letni Cezary R. już usłyszał zarzuty naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, powodując wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała. Postanowieniem sądu rejonowego w Wołominie został też umieszczony na najbliższe 3-miesiące w areszcie śledczym. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

13 kwietnia br. około 18:15 w miejscowości Zielonka przy ul. Wojska Polskiego przed skrzyżowaniem z ulicą 11 Listopada na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 7-letniej dziewczynki, która poruszała się po przejściu dla pieszych rowerem. Dziecko zostało potrącone przez kierującego motocyklem typu kross, który bezpośrednio po zdarzeniu odjechał z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy poszkodowanej. 7-latka z obrażeniami twarzy została przewieziona do szpitala.

Czynności procesowe, jakie przeprowadzili funkcjonariusze wołomińskiej komendy, wskazywały, że w zdarzeniu udział brał charakterystyczny motocykl do jazdy w terenie, typu kross koloru zielonego. Te informacje były jednak niewystarczające do ustalenia właściciela bądź użytkownika pojazdu. Funkcjonariusze postanowili dokonać sprawdzenia zapisu wszystkich możliwych monitoringów w okolicy miejsca zdarzenia. Idąc tym tropem ustalili następnie numery rejestracyjne pojazdu oraz dotarli do osoby, na którą motocykl był zarejestrowany. Ta podczas przesłuchania oświadczyła, że pojazd sprzedała, wskazując nowego właściciela.

Takie ustalenia pozwoliły policjantom na zatrzymanie kilka dni temu 38-latka podejrzewanego o spowodowanie tego wypadku drogowego. Mężczyzna również oświadczył, że sprzedał motocykl innej osobie. Ta nie potwierdziła jednak tej wersji, dodatkowo z zabranego materiału wynikało, że Cezary R. sfałszował umowę kopna sprzedaży motocykla, a sam pojazd i odzież w której się poruszał w chwili zdarzenia, ukrył. Takie zachowanie wyraźnie wskazywało, że chciał zatrzeć ślady i w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za swój czyn.

Przesłuchanie Cezarego R. oraz zapis monitoringu, jak również inne istotne okoliczności ujawnione w trakcie trwającego postępowania, wskazywały na jego udziału w tym zdarzeniu drogowym. Mężczyzna już został przesłuchany i usłyszał zarzuty naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, powodując wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała. Postanowieniem sądu rejonowego w Wołominie został też umieszczony na najbliższe 3-miesiące w areszcie śledczym. Teraz może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja