Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny cios w narkobiznes

Data publikacji 23.03.2006

Kolejni członkowie narkotykowej zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, która od kilku lat działała na terenie całej Polski zostali zatrzymani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Zatrzymany został zaopatrujący grupę w amfetaminę Wojciech P. i organizator siatki przemytników m.in. do krajów skandynawskich Marian K.

Policjanci ze specjalnej grupy powołanej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku zatrzymali kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, która od kilku lat działała w Polsce, a zajmowała handlem i przemytem narkotyków na dużą skalę.

22 marca w Warszawie policjanci zatrzymali 33-letniego Wojciecha P., który od dłuższego czasu ukrywał się przed policją. Zaopatrywał grupę przestępczą w amfetaminę. Dostarczył ponad 200 kg tego narkotyku, który trafił nie tylko na rynek polski, ale również krajów skandynawskich.

16 marca na lotnisku Okęcie w Warszawie współpracujący z policją funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 54-letniego Mariana K. karanego już w Szwecji za handel znaczną ilością narkotyków. Mężczyzna ten zajmował się organizowaniem profesjonalnej siatki przemytu narkotyków do krajów skandynawskich.

Narkotyki, którymi handlowała grupa kupowane były nie tylko w Polsce, ale sprowadzane również z Ameryki Południowej. Pozyskani kurierzy droga morską i lądową przemycali je dalej m.in. do Szwecji, Holandii i Niemiec.

Policjanci szacują, że grupa wprowadziła do obrotu ponad 200 kg amfetaminy, 40 kg kokainy i kilkanaście tysięcy tabletek ecstasy. Jej członkowie zatrzymywani byli w przeszłości nie tylko za przestępstwa związane z narkobiznesem, ale również napady i rozboje. W mieszkaniach zatrzymywanych wcześniej członków grupy policjanci zabezpieczali broń i amunicję.

Zatrzymanym w ostatnich dniach mężczyznom zostanie prawdopodobnie przedstawiony zarzut m.in. wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Powrót na górę strony