Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież i oszustwa przy wynajmie mieszkań

Data publikacji 15.05.2017

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwie osoby podejrzane o oszustwa i kradzież. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 55-letni Krzysztof R. wynajął mieszkanie od firmy, które okradł a następnie podnajął je innym osobom pobierając od nich pieniądze tytułem zaliczki. 55-latek działał wspólnie i w porozumieniu z 16-letnią uciekinierką z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Za te przestępstwa mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. O losie dziewczyny zdecyduje sąd rodzinny.

Wszystko zaczęło się ponad miesiąc temu. To wtedy Krzysztof R., posługując się cudzym dowodem osobistym, wynajął mieszkanie od prywatnej firmy, po czym okradł je wynosząc z niego telewizor, żelazko, suszarkę, elektryczny czajnik oraz inne drobne przedmioty.

Kolejnym krokiem było zamieszczenie na portalach internetowych ogłoszenia o wynajmie lokalu. Kiedy na „atrakcyjną” ofertę zaczęli odpowiadać pierwsi zainteresowani, 55-latek w towarzystwie 16-latki zapewniając, że posiada tytuł prawny do wynajmowanego mieszkania, spotkał się z nimi i podpisał umowy najmu mieszkania posługując się cudzym dowodem osobistym oraz podpisując się pod umową fałszywym nazwiskiem.

Krzysztof. R., w celu osiągnięcia korzyści majątkowej tytułem zaliczki, od 5 osób pobrał w sumie ponad 3400 złotych, po czym zniknął.

Kiedy na policję zgłosili się pierwsi poszkodowani, wyjaśnieniem sprawy zajęli się funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. To oni ustalili i zatrzymali osoby biorące udział w tym przestępstwie. Policjanci ustali także, że 16-latka i mężczyzna usiłowali to samo mieszanie wynająć jeszcze 6 innym osobom, które zorientowały się jednak, że w tej ofercie nie wszystko się zgadza.

Zarówno Krzysztof R. jak i 16-latka odpowiedzą teraz za oszustwa, usiłowanie oszustwa oraz kradzież działając wspólnie i w porozumieniu. Na wniosek śledczych sąd zdecydował już o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

(KSP / kp)

 

  • policjanci prowadzą podejrzanego
  • policjanci prowadzą podejrzanego
  • policjanci prowadzą podejrzanego
Powrót na górę strony