Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącił pieszą na przejściu

Data publikacji 15.05.2017

Wczoraj tj. 14 maja br. na oznakowanym przejściu dla pieszych na al. Racławickich kierujący suzuki potrącił 21-latkę. Sprawcą tego wypadku okazał się 82-letni mieszkaniec Lublina. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

Wczoraj tj. 14 maja br. tuż po godzinie 15.30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na al. Racławickich. Ze wstępnych ustaleń policjantów lubelskiej drogówki wynika, że kierujący suzuki 82-letni mieszkaniec Lublina jechał od ul. Krakowskie Przedmieście w kierunku al. Karśnickiej. Mężczyzna dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych, nie zachował szczególnej ostrożności i pomimo obowiązku nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię kobiecie i ją potrącił.

Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Potrącona piesza trafiła do szpitala. Na szczęście jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przeprowadzone przez mundurowych badanie potwierdziło, że zarówno kierujący jak i piesza byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 82-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do przepisów oraz o ostrożność na drodze i rozsądek. Mundurowi przypominają, że nasze zachowanie się na drodze ma wpływ również na bezpieczeństwo innych.

(KWP w Lublinie / mg)

Opis filmu: Potrącił pieszą na przejściu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.89 MB)

Powrót na górę strony