Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Tłuchowa przybyli w samą porę

Data publikacji 15.05.2017

Policjanci z posterunku w Tłuchowie dostali wezwanie do miejscowości Julkowo, gdzie na korytarzu domu miał bez ruchu leżeć mężczyzna. Jak się okazało, 28-latek był nieprzytomny i nie oddychał. Wykorzystując swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy policjanci pomyślnie przeprowadzili resuscytację, ratując życie mężczyzny.

Dzisiejszej nocy (14.05.17), po otrzymaniu niepokojącego zgłoszenia dyżurny lipnowskiej policji wysłał funkcjonariuszy z posterunku w Tłuchowie do Julkowa. Kobieta poinformowała, że na korytarzu jednego z domów leży mężczyzna bez oznak życia. Gdy policjanci dojechali na miejsce jeden z mieszkańców przekonywał, że nic się nie stało. Na szczęście funkcjonariusze nie dali wiary tym zapewnieniom. Gdy weszli do budynku okazało się, że leżący mężczyzna nie tylko jest nieprzytomny, ale także brak u niego podstawowych funkcji życiowych. Natychmiast przystąpili do resuscytacji. Na szczęście po kilku minutach 28-letni mieszkaniec gm. Wielgie zaczął samodzielnie oddychać.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna wychodząc z mieszkania po zakrapianej alkoholem  imprezie poślizgnął się i upadając uderzył głową w ścianę. Funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę pogotowia. 28-latkiem zajął się lekarz, który zdecydował o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony