Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komenda Główna Policji zaprasza na Noc Muzeów

Data publikacji 19.05.2017

Ponad 230 instytucji bierze udział w tegorocznej Nocy Muzeów, która odbędzie się 20 maja. Po raz czwarty przyłącza się do niej również Komenda Główna Policji, która tego dnia otworzy swoje drzwi dla zwiedzających. W KGP będzie można zobaczyć m.in. gabinet Komendanta Głównego Policji, Salę Generalską, w której odbywają się spotkania i narady kierownictwa polskiej Policji, zapoznać się z policyjnym umundurowaniem i wyposażeniem, obejrzeć pokaz musztry czy wysłuchać koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Te i inne atrakcje czekają na Państwa podczas Nocy Muzeów w KGP. Serdecznie zapraszamy!

Komenda Główna Policji bierze udział w "Nocy Muzeów" po raz czwarty. W ramach Nocy Muzeów w godzinach od 18:00 do 24:00 możliwe będzie zwiedzanie obiektu, który na co dzień jest niedostępny dla ogółu społeczeństwa. Można będzie zobaczyć m.in. gabinet Komendanta Głównego Policji, miejsca narad kierownictwa polskiej Policji – Salę Generalską oraz Tablicę Pamięci upamiętniającą poległych policjantów, którzy działając w ochronie życia i zdrowia obywateli zginęli podczas służby.

Uzupełnieniem będą pokazy związane z historią formacji, w tym ekspozycja będąca częścią wystawy okolicznościowej pn. Wiślana służba. W miniony wiek przeniosą zwiedzających pokazy grup rekonstrukcji historycznych.

Na zwiedzających, którzy wybiorą się do Komendy Głównej Policji, czekają projekcje filmowe i prezentacje zdjęć, zaś dla sympatyków muzyki zagra specjalnie Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Ponadto, na parkingu przed gmachem KGP, zaprezentowany zostanie sprzęt transportowy używany przez policjantów.

Niewątpliwą atrakcją będzie też pokaz wybranego wyposażenia Biura Operacji Antyterrorystycznych. Ponadto pod okiem funkcjonariuszy z laboratorium kryminalistycznego będzie można zrobić własne odbitki linii papilarnych, tzw. odciski palców.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Podczas wizyty w Komendzie Głównej Policji każde dziecko otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Nocy Muzeów w KGP. Dzieci będą mogły uczestniczyć również w zabawach w miasteczku ruchu drogowego.

Przygotowano również szereg upominków z logo Policji. Będą niespodzianki, konkursy i możliwość wykonania własnym aparatem prawdziwego zdjęcia sygnalitycznego na zabytkowym krześle wykorzystywanym do tego celu w ubiegłym stuleciu.

Serdecznie zapraszamy!

mw

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony