Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 15.05.2017

Kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie doprowadzili do sądu dwóch mężczyzn podejrzanych o łamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 23 i 28-latek zorganizowali w domu plantację marihuany. Oprócz tego, kryminalni znaleźli u nich ponad 225 g marihuany i blisko 250 g amfetaminy. Sąd zadecydował, że mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 12 lat więzienia.

Wczoraj (14.05.17) kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie doprowadzili do miejscowego sądu 23 i 28-latka podejrzanych o złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci zatrzymali ich dwa dni wcześniej (12.05.17). Wtedy funkcjonariusze weszli do jednego z domków jednorodzinnych na Osiedlu Przy Lesie w Grębocinie. Tam, kryminalni znaleźli foliowe worki z białym proszkiem i zielonym suszem roślinnym. Wstępne testy potwierdziły, że jest to amfetamina i marihuana. Po zważeniu okazało się, że tej pierwszej substancji było blisko 250 g, natomiast drugiej ponad 225 g. Oprócz tego, policjanci znaleźli kilka doniczek z sadzonkami marihuany.

„Amatorzy” zakazanych substancji trafili prosto do policyjnej celi. Materiał zebrany w trakcie postępowania pozwolił na przedstawienie obydwu mężczyznom zarzutu posiadania i produkcji narkotyków oraz wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków narkotycznych. Sąd poparł wniosek toruńskich policjantów i aresztował ich na trzy miesiące.

Za te przestępstwa grozi od 2 do 12 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony