Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty w IPN

Data publikacji 16.05.2017

W siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 w dniu 15 maja 2017 r. odbyły się warsztaty do konkursu "Policjanci w służbie historii”. Ten ogólnopolski konkurs organizowany jest dzięki partnerskiej współpracy między Komendą Główną Policji a Instytutem Pamięci Narodowej i adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gdzie programy nauczania rozszerzone są o przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, czyli do tzw. klas policyjnych.

W ramach warsztatów przez pracowników OBEN IPN w Krakowie zostały m.in. przeprowadzone wykłady dotyczące historii Policji polskiej do 1939 r. i dalszych losów policjantów w trakcie II wojny światowej. Prelegentami byli dr Teodor Gąsiorowski, dr Marcin Chorązki i Michał Masłowski. Ponadto wykładał również asp. sztab. Piotr Lachman z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, który zaprezentował swoją prywatną kolekcję pamiątek poświęconych policjantom Policji Państwowej z rejonu Małopolski.

W warsztatach wzięły udział zespoły zgłoszone do konkursu z województwa małopolskiego: XVI LO w Krakowie, Zespół Szkół nr 1 w Krakowie, XVI LO w Tarnowie, Zespół Szkół nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Publiczne Społeczne LO w Trzebini,  LO w Świątnikach Górnych, Prywatne LO dla Młodzieży w Nowym Targu.

Koordynatorem przedsięwzięcia w zakresie współpracy z klasami policyjnymi z woj. małopolskiego jest podkom. Franciszek Gawlik z Wydziału Prezydialnego KWP w Krakowie.

(KWP w Krakowie / mw)

  • Warsztaty w IPN
  • Warsztaty w IPN
  • Warsztaty w IPN
  • Warsztaty w IPN
  • Warsztaty w IPN
  • Warsztaty w IPN
  • Warsztaty w IPN
Powrót na górę strony