Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli potrąconej rowerzystce

Data publikacji 16.05.2017

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie byli świadkami wypadku w Pustkowie. Kierowca ciężarowego volvo potrącił 72-letnią rowerzystkę. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na pomoc poszkodowanej kobiecie i zabezpieczyli miejsce wypadku.

Wczoraj, 15.05.br., około godz. 11.30 w Pustkowie, w powiecie dębickim, wracający z Mielca policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie byli świadkami wypadku. Tuż przed nimi samochód ciężarowy potrącił jadącą rowerem kobietę. Funkcjonariusze od razu ruszyli z pomocą. Naczelnik WRD kom. Robert Marszałek zadzwonił po służby ratownicze, zatrzymał ruch i zadbał o to, żeby w tym miejscu nie doszło do kolejnego zdarzenia. W tym czasie podkom. Paweł Grześ pobiegł do rannej. Nieprzytomna kobieta z obrażeniami głowy leżała na jezdni. Funkcjonariusz sprawdził czy oddycha, wstępnie ocenił jej obrażenia i ułożył w pozycji bezpiecznej. Po chwili kobieta odzyskała przytomność. Policjant zajmował się ranną do przyjazdu załogi pogotowia. Kobietę przewieziono do szpitala. 

Dębiccy policjanci ustalili wstępnie, że do wypadku doszło, gdy kierowca ciężarowego volvo wyprzedzał rowerzystkę. Kobieta nagle, nie sygnalizując manewru, skręciła wprost pod wyprzedzający ją samochód. Badanie potwierdziło, że oboje byli trzeźwi. Obrażenia jakich doznała 72-letnia rowerzystka nie zagrażają jej życiu.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony