Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Właściwa postawa obywatela – kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany z ruchu

Data publikacji 16.05.2017

Policjanci z Brzeska zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Sprawca został ujęty dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców, który zaniepokojony stanem, w jakim znajduje się siedzący za kierownicą mężczyzna, natychmiast zaalarmował policjantów. 30-latek aby uniknąć konsekwencji po przyjeździe funkcjonariuszy próbował wręczyć im łapówkę. Reakcja mundurowych była natychmiastowa i stanowcza. Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ale także za próbę wręczenia łapówki. Również wzorową postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec Chełma, który widząc na drodze nietrzeźwego kierującego zajechał mu drogę zmuszając go do zatrzymania pojazdu, a następnie wyjął mu kluczyki ze stacyjki i powiadomił Policję.

Nie po raz pierwszy mieszkańcy powiatu brzeskiego reagują na nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią potencjalne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Tym razem o takiej sytuacji policjanci zostali poinformowani w niedzielę, 14.05.br., w godzinach wieczornych. Mieszkaniec widząc jadący przez miejscowość Łysa Góra uszkodzony pojazd wyszedł na drogę z zamiarem zatrzymania kierującego i poinformowania go o uszkodzeniach. Po zatrzymaniu samochodu zorientował się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest pod działaniem alkoholu. Nie zwlekając natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę, czekając na przyjazd patrolu.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu zastali śpiącego za kierownicą samochodu mężczyznę. Po przebudzeniu kierujący passatem stał się agresywny, nie chciał opuścić pojazdu i odmawiał wykonania poleceń. 30-latek widząc, że swoją butną postawą nic nie wskóra, postanowił „załatwić” sprawę nieco inaczej, oferując mundurowym łapówkę. Pomimo poinformowania przez funkcjonariuszy, że usiłowanie i udzielanie korzyści majątkowej to przestępstwo, mężczyzna nadal szedł w zaparte. Policjanci konsekwentnie zrobili to co do nich należało. Poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik był jednoznaczny – mężczyzna miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale także za próbę wręczenia korzyści majątkowej, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Mieszkańcowi gminy Dębno za postawę godną naśladowania należą się podziękowania. Dzięki jego reakcji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.

***

Wczoraj tj. 15 maja br. wzorową postawą obywatelską wykazał się mieszkaniec Chełma, który zareagował na widok kierującego "na podwójnym gazie". Mężczyzna widząc w Okuninku citroena, który jechał tzw. wężykiem, zmusił kierującego do zatrzymania pojazdu zajeżdżając mu drogę. Następnie wyjął kluczyki ze stacyjki i o całym zajściu poinformował Policję. Badanie alkomatem przeprowadzone przez mundurowych potwierdziło przypuszczenia mężczyzny. 33-letni kierowca citroena miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Okazało się również, że nie posiada on uprawnień do kierowania. Mężczyznie grozi teraz do 2 lat więzienia.

Postawa mieszkańca Chełma jest godna naśladowania.

(KWP w Krakowie / KWP w Lublinie / mw / mg)

 

Powrót na górę strony