Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

13-latek znieważył nauczycielkę

Data publikacji 29.01.2008

Policjanci z Bielan zatrzymali pijanego i bardzo agresywnego 13-latka. Odpowie on przed sądem rodzinnym za znieważanie wychowawcy i kierowanie wobec niego gróźb karalnych. Chłopak miał prawie promil alkoholu we krwi, noc więc spędził w izbie wytrzeźwień. Jak ustalili policjanci, to nie pierwsze tego typu zdarzenie z jego udziałem.

Mundurowi z komendy przy ulicy Żeromskiego kilka minut po 20.00 zostali wezwani do młodzieżowego ośrodka na warszawskich Bielanach. Policję wezwała opiekunka chłopca, która od dłuższego czasu miała kłopoty ze swoim wychowankiem. Nastolatek był pijany i zachowywał się bardzo agresywnie.

13-latek obrażał swoją wychowawczynię, używał wulgarnych słów, groził, że ją zabije. Nauczycielka w obawie o swoje życie, zdecydowała się powiadomić Policję. Przybyły wraz z policjantami lekarz z pogotowia, stwierdził, że Maciej S. jest nietrzeźwy i kwalifikuje się do umieszczenia go w izbie wytrzeźwień.

Dzisiaj sprawą 13-latka zajmą się funkcjonariusze z sekcji ds. nieletnich i patologii. Policjanci ustalą, co było przyczyną agresywnego zachowania chłopca. Za kierowanie gróźb pod adresem opiekuna i za znieważenie nastolatek odpowie przed sądem rodzinnym.

Powrót na górę strony