Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W czasie wolnym od służby zatrzymali poszukiwanego i ujawniła skradzione auto

Data publikacji 16.05.2017

Dwaj kuźniańscy mundurowi, którzy na co dzień pełnią służbę w prewencji, udowodnili, że policjantem jest się 24 godziny na dobę. Stróże prawa w czasie wolnym od służby zatrzymali poszukiwanego. Mężczyzna został już doprowadzony do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał wymierzoną mu przez sąd karę więzienia. Z kolei policjantka biłgorajskiej komendy w trakcie niedzielnej wycieczki w rejonie zalewu miejskiego „Bojary” zauważyła porzucony w lesie skradziony samochód marki Suzuki Vitara. Policjantka rozpoznała skradzione przed kilkoma dniami auto. Poinformowała o tym fakcie dyżurnego i zabezpieczyła miejsce. Pojazd wrócił już do właściciela.

Wczoraj, 15.05.br.,  przed południem, dwaj kuźniańscy policjanci przebywali w raciborskim sądzie oczekując na rozprawę. W pewnym momencie stróże prawa w holu budynku zauważyli znanego im mężczyznę. Policjanci skojarzyli, że jest on poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu karnego, w celu odbycia ponad półtorarocznej kary więzienia. Policjanci natychmiast zareagowali i zatrzymali 30-letniego mieszkańca Kuźni Raciborskiej, a następnie skontaktowali się z dyżurnym, który na miejsce skierował policjantów będących w służbie. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych potwierdziło się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Żorach.

30-latek trafił już za kratki.

***

W miniony piątek, 12.05.br., mieszkaniec Biłgoraja poinformował policję o kradzieży należącego do niego pojazdu marki Suzuki Vitara. Ze zgłoszenia wynikało, że do kradzieży doszło w nocy z 11 na 12 maja. Natychmiast po zgłoszeniu dyżurny biłgorajskiej komendy poinformował o tym fakcie wszystkich policjantów będących w służbie. Informacja o skradzionym aucie byłą przekazywana również policjantom na odprawach do służby.

W niedzielne popołudnie, 14.05.br., biłgorajska policjantka miała dzień wolny. Wybrała się na wycieczkę w rejon zalewu miejskiego „Bojary”. Jej uwagę zwrócił stojący w lesie samochód. Policjantka rozpoznała skradzione przed kilkoma dniami auto. Poinformowała o tym fakcie dyżurnego i zabezpieczyła miejsce.

Pojazd warty ponad 13 tys. zł. wrócił już do właściciela. Policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży i ustalają jej sprawców.

(KWP w Katowicach / KWP w Lublinie/ mw)

Powrót na górę strony