Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za „lewe” przetargi

Data publikacji 16.05.2017

Policjanci z Wydziału d/w z Korupcją KWP w Opolu zatrzymali 46-letniego pracownika jednej z instytucji publicznych. Mężczyzna podejrzany jest o przyjmowanie łapówek w zamian za załatwianie przetargów. Przyjęte od przedstawicieli firm korzyści majątkowe sięgają 80 tys. zł. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu teraz kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału d/w z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu nabrali podejrzeń co do prawidłowości przetargów prowadzonych przez jedną z instytucji publicznych. Śledczy pod lupę wzięli pracownika odpowiedzialnego za całokształt  spraw związanych z pełną obsługą administracyjną. Przesłuchani w tej sprawie świadkowie naprowadzili kryminalnych na kolejne informacje i dowody. Funkcjonariusze zabezpieczyli liczne dokumenty związane z wątpliwymi przetargami – zarówno w siedzibach firm, które je realizowały, jak i w mieszkaniu podejrzewanego o przekupstwo mężczyzny.

46-latek miał przyjmować łapówki od przedstawicieli firm w postaci materiałów budowlanych czy usług motoryzacyjnych. Jak ustalili śledczy, podejrzany w tej sprawie mógł przyjąć korzyści majątkowe sięgające 80 tys. złotych.

46-letni mieszkaniec gminy Kluczbork został zatrzymany. Śledczy postawili mu łącznie 6 zarzutów w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Teraz musi się on liczyć z karą nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego

Film Aresztowany za „lewe” przetargi

Pobierz plik Aresztowany za „lewe” przetargi (format mp4 - rozmiar 5.81 MB)

Powrót na górę strony