Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie kobiecie

Data publikacji 16.05.2017

Widząc brak oddechu i zasinienie na twarzy kobiety, policjanci z oddziału prewencji we Wrocławiu natychmiast podjęli czynności resuscytacyjne. Kobieta wcześniej upadła na ulicy i straciła przytomność. Natychmiast podjęte działania ratownicze doprowadziły do przywrócenia u starszej pani krążenia. Następnie poszkodowana 81-latka została przewieziona do szpitala.

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pełniąc służbę w rejonie komisariatu na Ołbinie zostali poinformowani przez mężczyznę, o tym, że starsza kobieta upadła na ziemię przy ul. Jagielończyka i potrzebuje pomocy.

Policjanci udali się we wskazane miejsce, gdzie zauważyli leżącą poszkodowaną. Jeden z funkcjonariuszy stwierdził brak oddechu i zasinienie twarzy i natychmiast rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową. Mundurowi wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Prowadzone przez policjantów czynności ratownicze zakończyły się przywróceniem krążenia. Po chwili na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł poszkodowaną do szpitala.

Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów udało się 81-letniej kobiecie uratować życie.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony