Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat drogowy bez uprawnień wpadł podczas akcji „Prędkość”

Data publikacji 16.05.2017

Po raz kolejny policjanci z puławskiej drogówki wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. W ramach działań mundurowi zatrzymali kierującego mercedesem, który jechał z prędkością 232 km/h. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał też uprawnień do kierowania, bo stracił je za punkty karne. Mundurowi ujawnili łącznie 47 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

Podczas akcji „Prędkość” mundurowi kontrolowali kierowców pod kątem przestrzegania ograniczeń prędkości, stanu trzeźwości oraz innych przepisów ruchu drogowego. Podczas akcji ujawniono 47 wykroczeń związanych bezpośrednio z akcją.

W trakcie działań, na drodze S17 policjanci namierzyli kierowcę mercedesa, który w widoczny sposób przekroczył dopuszczalną prędkość. Urządzenie do pomiaru prędkości wskazało, że kierowca pędził z prędkością 232 km/h. Policjanci zatrzymali pirata do kontroli i wówczas okazało się, że kierowca, 42-letni mieszkaniec Warszawy nie posiada uprawnień do kierowania. Zostały mu bowiem zabrane za punkty karne, które otrzymał w związku z licznie popełnianymi wykroczeniami w ruchu drogowym. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Przez kilkanaście godzin trwania akcji policjanci zbadali trzeźwość 171 kierujących.

(KWP w Lublinie / mw)

Film Pirat drogowy bez uprawnień wpadł podczas akcji „Prędkość”

Pobierz plik Pirat drogowy bez uprawnień wpadł podczas akcji „Prędkość” (format mp4 - rozmiar 13.79 MB)

Powrót na górę strony