Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z zakazem, pod wpływem alkoholu – zatrzymany po policyjnym pościgu

Data publikacji 16.05.2017

Funkcjonariusze ze strzeleckiej drogówki w pościgu zatrzymali 29-latka, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 150 km/h. Mężczyzna jechał osobowym passatem, będąc pod wpływem alkoholu. Jak się okazało, posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Policjanci ze strzeleckiej drogówki pełnili służbę radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. W miejscowości Kalinów, tuż przed południem zauważyli pojazd poruszający się z nadmierną prędkością.  

Funkcjonariusze wykonali pomiar, który wykazał, że kierujący autem porusza się w obszarze zabudowanym z prędkością 86 km/h. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował to polecenie, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg, a videorejestrator zapisywał kolejne wykroczenia popełniane przez kierującego passatem, a były to głównie przekroczenia prędkości - 170 km/h poza obszarem zabudowanym. Rekordowa to aż 150 km/h w miejscowości Kalinowice, gdzie zgodnie z przepisami powinien jechać nie szybciej niż 50 km/h.  

Po kilkukilometrowym pościgu – mężczyzna został zatrzymany. Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna ma już orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Badanie wykazało, że kierowca miał blisko 0,25 promila alkoholu w organizmie. To zapewne było powodem próby ucieczki przed policjantami. 

Dodatkowo w pojeździe obecna była 56-letnia pasażerka, która udostępniła pojazd mężczyźnie – za co została ukarana mandatem karnym. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. 

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony